0 آیتم - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بلاگ

ساختمان سازی با اصول جهانی

ساختمان سازی با اصول جهانی

از دیرباز تاکنون انسان سعی بر این داشته تا سر پناه ایمنی برای خود بسازد. در طول تاریخ بارها و بارها شکل و مصالح به کار رفته در ساختمان سازی تغییر کرده و هدف از این کار مستحکم کردن پناهگاه‌ها برای زندگی بشری بود. اصول ساختمان سازی این روزها را نمی‌توان با عصر قدیم مقایسه کرد، اما بدون شک هدف از ساخت مسکن در هر زمان مشترک بوده و ایده‌های موجود در هر زمان قابل احترام است.

امروزه با شناخت مصالح مقاوم و ایده‌های نو، خانه‌های مستحکمی ساخته می‌شود. ما در این مطلب از دانشنامه اصفهان آهن سعی داریم تا شما را با اصول ساختمان‌ سازی مدرن بیشتر آشنا کنیم.

راه‌های زیادی برای ساخت یک خانه جدید وجود دارد. تکنولوژی‌های جدید سبب بهبود رشد سازه‌های ارزان قیمت و مقرون به صرفه و در عین حال مقاوم شده‌اند. یکی از تصمیمات کلیدی هنگام ساخت یک خانه، انتخاب روش ساخت آن است. در این مطلب ما به بررسی اصول ساختمان سازی مدرن و روش‌های مختلف ساخت می‌پردازیم زیرا امروزه راه‌ و روش‌های جدید جایگزین شیوه‌های سنتی شده‌اند.

قالب عایق بتنی

قالب عایق بتنی یا به اختصار ICF سیستمی برای کار با بتن آرمه است. حتما می دانید که در بتن آرمه، بتن با میلگردهای تقویتی مسلح می‌شود تا مقاومت کششی و خمشی سازه را افزایش دهد. این قالب‌ها از عایق‌های حرارتی با استحکام بالا ساخته می‌شوند و به صورت دائمی به عنوان لایه داخلی و بیرونی در محل می‌مانند.

این پنل‌ها دقیقا مشابه آجرهای لگو در کنار هم ساختار یک دیوار را تشکیل می‌دهند و حاصل این کار دیواری از بتن درجا است که با دو ماده عایق احاطه می‌شود. این سیستم‌ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و از نظر مصرف انرژی نیز بهینه هستند.

سطوح داخلی و خارجی در این سیستم به روش سنتی انجام می‌شود و به همین دلیل از نظر ظاهری تفاوتی با سایر سازه‌ها ندارد. این سیستم براساس اصول ساختمان سازی مدرن طراحی شده است و هر طرحی از جمله دیوارهای دارای انحنا را می‌توان با این سیستم ساخت.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید