0 آیتم - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انجام امور عمرانی

انجام امور عمرانی انجام امور عمرانی انجام امور عمرانی

انجام امور عمرانی

به‌طور کلی مراحل ساخت ساختمان و یا ساختمان‌سازی بسیار پیچیده و دشوار است. تمامی مراحل ساختمان‌سازی باید طبق ضوابط و قوانین شهرداری و نظام‌مهندسی و به‌صورت اصولی انجام شود. درواقع کسی که قصد ساختن یک ساختمان را دارد، درابتدا باید مراحل متعدد و زیادی را جهت گرفتن مجوز و کارهای قانونی انجام دهد. در نهایت پس از طی کردن برخی مراحل، به مرحله اجرا و شروع ساخت پروژه می‌رسد. درواقع هریک از مراحل دارای سختی‌های فراوانی است که باید به‌صورت استاندارد و توسط مهندسین متخصص انجام شود. در ادامه و در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا در ابتدا مراحل اجرای ساختمان را نام ببریم. سپس هر یک از مراحل را به‌طور کامل و جامع برای شما توضیح دهیم.

مراحل اجرای ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

درواقع برای درک بهتر از مراحل اجرای ساختمان، در ابتدا باید به توضیح مختصری در مورد اجرای ساختمان بپردازیم. به‌طور کلی منظور از اجرای ساختمان، ساخت و تغییر سازه است. اجرای ساختمان مراحل و عملیاتی دارد که باید پشت‌سر گذاشته شود. این مراحل از خرید زمین، دریافت مجوز ساخت، نقشه‌کشی، نقشه‌خوانی و غیره آغاز شده و به تجهیز کارگاه، خاکبرداری، گودبرداری، آرماتوربندی و بسیاری مراحل دیگر ختم می‌شود. در بخش‌های بعدی هریک از این مراحل را به‌طور کامل توضیح خواهیم داد. به‌طور کلی هر شخصی به‌جهت ساخت زمین خود، باید مراحل بسیار زیادی را طی کند. درواقع از همان ابتدای پروژه کارفرما باید به زمین ساختمان اهمیت بسیار فراوانی بدهد. در زمین ساختمان نوع دسترسی، قیمت زمین، تراکم ساخت، موقعیت زمین و میزان امکانات آن منطقه و یا محله بسیار حائز اهمیت است.

درمورد زمین ساختمان علاوه بر مواردی که بیان کردیم، تحقیقات دیگری نیز موردنیاز است. به‌طور مثال زمین موردنظر، باید از لحاظ حقوقی نیز تحقیق شود تا در اوایل ساخت پروژه مشکلی پیش نیاید. درمرحله بعد کارفرما باید جهت دریافت نقشه، مجوز ساخت و دیگر مجوزها اقدام کند. درحقیقت این مرحله از اجرا، شامل مراحل متعددی است. مراجعه به شهرداری، تسویه کردن عوارض شهرداری، مشخص شدن تعداد طبقات مجاز برای اجرای ساختمان، بررسی طرح‌های تفصیلی و شهری و مطابقت ملک با آن‌ها، دریافت دستور تهیه نقشه‌های سازه، طراحی نقشه‌ها توسط مهندسین متخصص و درنهایت دریافت مجوز ساخت بنا از جمله کارهای اولیه در مراحل ساخت ساختمان است. به‌طور کلی منظور از تهیه نقشه در این مرحله نقشه‌های معماری، سازه، نقشه‌های تأسیساتی و چون ساخت است. درواقع نقشه کشی شامل بخش طراحی برای شروع ساخت یک ساختمان است و مراحل دیگر در بخش اجرا قرار می‌گیرند که با آ‌ن‌ها آشنا خواهیم شد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید